22 lipca 2016 Udostępnij

Hurom HG 2G wyciskarka wolnoobrotowa - Test

Sokowirówka to pospieszne przygotowywanie soku natomiast wyciskarka będzie przygotowywaniem soku bez pośpiechu. Hurom przygotował dla nas tłocznię HG 2G, która ma ustawiony pionowo podajnik ślimakowy. Tak przygotowany mechanizm daje nam szansę na to, by skutecznie pozyskiwać sok ze źdźbeł pszenicy, natki czy kopru oraz innych ziół. Chcieliśmy tutaj powiedzieć coś o teście, który miał porównać wyciskarkę z sokowirówką. Do pierwszego testu wykorzystywaliśmy jabłka. Ze względu na wymagania wyciskarki wolnoobrotowej każdy owoc po myciu był krojony. Wszystko dało dobry efekt zarówno w sokowirówce jak i wyciskarce. Jednak to wyciskarka dała nam o 40% więcej soku. Podobnie udało się nam uzyskać więcej soku pracując na marchwi.

Z Sokowirówki udało się uzyskać jedynie około 400 ml natomiast wyciskarka przyniosła nam ponad pół litra soku. Jeszcze większe różnice są przy innych surowcach. Należy bowiem zauważyć, że sokowirówka nie daje sobie rady z takimi owocami jak jagody czy truskawki. Nie będzie także pracować z ziołami. natomiast w przypadku wyciskarki jest możliwość pracowania na takich właśnie warzywach i te efekty jakie można uzyskać są naprawdę zadowalające. Po pracy nad różnymi ziołami okazało się, że mamy naprawdę świetny efekt i udało się nam przygotować naprawdę wiele smacznego soku.

Najlepsze efekty udało się nam jednak uzyskać w momencie, gdy pracowaliśmy z owocami cytrusowymi. W nich bowiem znajduje się najwięcej cennego soku i rzeczywiście trzeba sobie jasno powiedzieć, że efekty były naprawdę wyjątkowe. Udało się bowiem uzyskać bardzo dużo soku praktycznie z każdego kilograma owoców. Jeśli chodzi o testowaną wyciskarkę sprzęt naprawdę świetnie się sprawdził i pewnie wielu osobom przypadnie do gustu. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że producenci postarali się o udoskonalenie tych urządzeń, na tyle że ich wydajność jest wyjątkowa a jednocześnie są to takie sprzęty, które nie będą jakoś szczególnie wymagające, gdy chodzi o proces ich obsługi. To właśnie będzie wielki plus dla tych właśnie urządzeń.

Daniel

Redakcja stevija.pl