7 lipca 2016 Udostępnij

Chlorek magnezu

Chlorek magnezu – jest to związek nieorganiczny. Sól. Magnez obok potasu to drugi najważniejszy kation wewnątrzkomórkowy. Będzie on działał na około 300 enzymów, które związane są z przemianą węglowodanową, białkową oraz tłuszczową. Magnez to jon neurotropowy, który ma uspokajające działanie. Jego braki w organizmie powodować będą rozproszoną nadpobudliwość nerwowo mięśniową. Magnez będzie wykazywał działanie ochronne na nasze serce i będzie chronił przed jego niedotlenieniem. Wykazuje także działanie ochronne, gdy chodzi o naczynia krwionośne i może chronić przed odkładaniem się cholesterolu na ściankach tętnic. Zapobiegać będzie skurczą mięśni oraz nadciśnieniu. Będzie miał także rolę czynnika chroniącego przed zakrzepami. Jest to bardzo ważne, gdy chcemy się dobrze bronić.

Magnez jest niezbędny do rozwoju oraz mineralizacji kości. Ma również działanie wpływające na rozmnażanie. Działa na różne mechanizmy obronne naszego organizmu. Działać może przeciwko stresom, niedotlenieniom oraz uczuleniom i zapaleniom. Uczestniczyć może w przekazywaniu impulsów nerwowych, pomaga w zachowywaniu równowagi psychicznej i fizycznej, działa wzmacniająco na układ odpornościowy. Magnez dodatkowo będzie także brał udział w procesie tworzenia insuliny, działa w walce z osteoporozą i migrenami. Łagodzi objawy PMS oraz bóle miesiączkowe. Obecnie okazuje się, że zły tryb życia sprawia, że niedobory magnezu są w naszych organizmach coraz większe. Jego wchłanianie jest coraz trudniejsze a to prowadzi do wielu poważnych chorób. Mamy całkiem dużo różnorakich objawów, które mogą sugerować, że brakuje nam magnezu. Najczęściej pojawiać się będą problemy z drganiem powiek, bolesne skurcze łydek, drętwienie kończyn, wypadanie włosów czy problemy z łamiącymi się paznokciami. Warto oczywiście obserwować swój organizm, by zobaczyć wszystkie te niepokojące objawy, które mogą sugerować, że istnieje problem z brakami magnezu w organizmie Jeśli się okaże, że takie braki występują należy rozpocząć przyjmowanie środków magnezowych, które będą uzupełniać te braki w odpowiedni sposób. Będzie to ważna kwestia, ponieważ dzięki temu uniknie się wielu zdrowotnych problemów, z którymi musimy się bardzo mocno zmagać.

Leczniczo stosuje się różnorakie preparaty magnezowe. Dzięki nim praktycznie każdy może oczekiwać, że uda się znacząco poprawić zdrowie i nasz organizm również będzie funkcjonował dobrze. Wskazania do przyjmowania magnezu to ten moment, w którym jego braki są już wyraźnie zauważalne i prowadzić mogą również do wielu poważnych chorób. Jeśli mamy problem z nadmierną ilością magnezu czy też niewydolnością nerek należy zachować odpowiednią ostrożność i uważać na preparaty, w składzie których znajduje się magnez, ponieważ ich przyjmowanie w danej sytuacji może się okazać niewłaściwe.

Kąpiele magnezowe

Ludzka skóra jest najbardziej wrażliwa na podawanie magnezu, dlatego specjalne kąpiele magnezowe są dobrym rozwiązaniem. Do wody dodajemy dwie szklanki chlorku magnezu i oczekujemy aż się rozpuści. Następnie spędzamy w takiej wodzie około pół godziny. W zależności od tego jak bardzo wrażliwa jest nasza skóra może się pojawić lekkie szczypanie, ale możemy liczyć że kąpiel przyniesie zadowalający efekt i uda się nam uzyskać naprawdę wiele korzyści. Ilość magnezu w organizmie powinna być większa dzięki takim kąpielom.

Jeśli ktoś ma problemy z tarczycą zamiast chlorku powinien zdecydować się na stosowanie siarczanu magnezu, ponieważ będzie on bezpieczniejszy. Jeśli ktoś nie będzie chciał stosować kąpieli może także znaleźć specjalną oliwkę magnezową, w składzie której znajduje się wiele ciekawych propozycji. Jest to doskonałe rozwiązanie, ponieważ nie będzie trzeba spędzać kilkudziesięciu minut w wannie by skorzystać z tego i otrzymać do organizmu dawkę magnezu. Warto jednak o ten poziom dbać, ponieważ magnez ma istotne znaczenie dla naszego organizmu i powinno nam zależeć na tym, by skutecznie walczyć ze wszystkimi brakami jakie mogą występować i powodować poważne problemy.

Justyna

Redakcja stevija.pl