1 lutego 2017 Udostępnij

Jak podkręcić metabolizm dzięki warzywom?

Dietetycy często przypominają o tym, jak ważne jest to, abyśmy codziennie sięgali po pięć porcji warzyw i owoców. Choć jednak zalecenia tego rodzaju nie budzą naszego zdziwienia, rzadko dbamy o to, aby przywiązywać do nich odpowiednio dużą wagę. Niesłusznie, pozbawiamy się bowiem nie tylko witamin i minerałów, ale również szeregu innych składników mających korzystny wpływ na stan, w jakim znajduje się nasz organizm.

Sok dla zdrowotności

Jeśli więc zastanawiamy się nad tym, jak to zmienić, w pierwszej kolejności powinniśmy pomyśleć o sokach. Bez względu na to, czy są to soki warzywne, owocowe, czy też takie, które składają się zarówno z owoców, jak i z warzyw możemy liczyć na to, że dostarczą nam one energii. Nie bez znaczenia jest jednak i to, że mają one działanie oczyszczające i okazują się niezawodne w przypadku tych osób, które zastanawiają się nad odchudzaniem. Ich picie jest zresztą zalecane każdemu, komu na sercu leży własne zdrowie i potrzeba zadbania o stan, w jakim znajduje się jego organizm.

Soki odchudzające

Soki warzywne mają szczególne miejsce w diecie tych osób, które chcą zredukować masę swojego ciała. Warzywa to przecież nie tylko witaminy i minerały, ale również błonnik.

Zdrowe soki

To właśnie on odpowiada za uczucie sytości, może więc nie tylko ograniczyć nasz apetyt, ale i sprawić, że łatwiej oprzemy się pokusie podjadania między posiłkami. Soki wykonane z warzyw zawierają też zdecydowanie mniej cukru niż te, które przygotowujemy wykorzystując w tym celu owoce, a co za tym idzie, są też mniej kaloryczne.

Jeśli nie mamy czasu na ich przygotowanie, w sklepach czeka na nas imponująca grupa soków gotowych, jeśli jednak istnieje taka możliwość, powinniśmy stawiać przede wszystkim na te z nich, które powstają w domowym zaciszu. Jeśli chcemy, aby soki pomogły nam w odchudzaniu, pamiętajmy, że możemy wskazać na warzywa, które sprawdzają się szczególnie dobrze w tej roli.

Z czego robić sok?

Na pierwszy plan wysuwa się w tym kontekście sok szpinakowy, który nie tylko przyspiesza przemianę materii, ale i oczyszcza organizm. Niezawodny jest też sok z kapusty, który potrafi obniżyć ciśnienie krwi oraz sok z ogórków, który sprawia, że lepiej pracuje cały nasz układ trawienny. Warto wspomnieć również o soku selerowym oraz o tych, które wykorzystują w swoim składzie owoce cytrusowe – słodkie, a jednocześnie mało kaloryczne.

Daniel

Redakcja stevija.pl