14 lipca 2016 Udostępnij

Korzyści ze świeżo wyciskanych soków.

Świeże soki dostarczą do naszego organizmu witaminy, minerały oraz enzymy. Dlatego już po około 15 minutach te cenne składniki będą w naszym organizmie i dzięki nim tworzone będą nowe zdrowe komórki. Stare są usuwane i dlatego ważne będzie dostarczenie tych składników odżywczych, dzięki którym tworzenie nowych staje się możliwe. Jeśli chcemy przygotować litr soku musimy zużyć nawet około 2 kg warzyw. Dlatego zjedzenie takiej ilości nie będzie łatwe w ciągu jednego dnia. Natomiast spożywanie soku z takiej ilości warzyw i owoców nie będzie problemem. Dlatego właśnie wypicie świeżego soku jest łatwiejsze i będzie także efektywniejsze. Z soków bowiem nasz organizm jest w stanie pozyskać więcej tych najcenniejszych składników niż bezpośrednio z owoców czy warzyw. Dzieje się tak, ze cześć cennych składników znajduje się w błonników, który nie będzie trawiony a w trakcie pozyskiwania soku będą te cenne składniki uwolnione skutecznie.

Świeżo wyciskane soki będą wpływać na alkalizowanie organizmu, dlatego przywrócą nam prawidłowe ph. Będzie można liczyć na to, że równowaga zasadowo – kwasowa zostanie zachowana. W ten sposób będziemy mieli więcej energii a nasza skóra będzie wyglądać lepiej. świeże soki to także cenne witaminy, które działają korzystnie na naszą odporność. Miedzy innymi właśnie dlatego warto je wykorzystywać. Jest to ważna sprawa, by do swojego organizmu dostarczyć to co cenne i oczyszczone, wolne od zanieczyszczeń. Świeże soki staną się dla nas jak najlepsze paliwo dla organizmu, dlatego właśnie ich wykorzystywanie jest tak ważne.

W związku z tym, że organizm szybko trawi soki będzie mógł zająć się innymi zadaniami i między innymi w tym czasie wykonać będzie mógł sprawne oczyszczenie organizmu. Również lekarze starają się coraz częściej potwierdzać, że świeże soki są jak naturalne lekarstwo dla naszego organizmu, które korzystnie działa na cały nasz organizm. Dlatego właśnie warto je wykorzystać i cieszyć się pełnym zdrowiem. Jeśli zależy nam na naszym organizmie zacznijmy spożywać świeże soki.

Marek

Redakcja stevija.pl